Вірменська церква Святого Миколая Чудотворця

Церква Святого Миколая в Кам’янці-Подільському, нажаль, має вигляд руїни, оскільки ця будівля вірменської християнської архітектури втрачена назавжди. Комплекс вірменської церкви Святого Миколая Чудотворця включала в в себе оточені муром споруди, а також торгові склади та дзвіницю.

З початку заснування приблизно в 1495 році до лютого 1790 року церква Святого Миколая в Кам’янці-Подільському була не лише кафедральним храмом, але й культурним, релігійним та соціальним осередком для вірменської громади регіону. В 30-ті роки XX сторіччя вірменську церкву було знищено комуністами.

Від Вірменської церкви наразі залишилась лише дзвіниця. Зараз її використовують прочани Вірменської апостольскої церкви. Варто відзначити, що починаючи з 2009 року, церква Святого Миколая знаходиться у веденні Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>