Трінітарський костел

Тринітарський костел, побудований 1750-1765 роках ченцями-трінітаріями, знаходиться в старій частині Кам’янця-Подільського. На сьогоднішній день будівля являє собою греко-католицьку церкву Святого Йосафата.

Костел є яскравим зразком архітектури середини XVIII сторіччя, виконаним у стилі бароко. Будівля виглядає дуже легкою та святковою через білий колір, використаний для зовнішнього оздоблення. На верхівці фасаду розташований фронтон. В оздобленні костелу використана велика кількість скульптур, що є характерною рисою стилю бароко.
Ченці-трінітарії, які заснували даний костел, належать до Ордену Святої Трійці. Вони займалися викупом християн з мусульманскього рабства. Цікаво, що саме вони допомогли врятуватися авторові «Дон Кіхота» — Міґелю Сервантесу.

Символічно, що Трінітарський костел був семиалтарним — з натяком на сім церков Апокаліпсису. Головний алтар костелу був змінений на новий в 1907 році, який ми можем бачити і сьогодні. Алтарна ніша прикрашена скульптурою Божої Матері.

trinitarskiy_kostel_01 trinitarskiy_kostel_04 trinitarskiy_kostel_06 trinitarskiy_kostel_07 trinitarskiy_kostel_08 trinitarskiy_kostel_10 trinitarskiy_kostel_18

One thought on “Трінітарський костел

Добавить комментарий