Старий замок — фортеця

Справжня окраса і візитівка Кам’янця-Подільського — це фортеця, яка також носить назву Старий Замок. Фортеця входить в державний історичний музей заповідник Кам’янця-Подільського. Серед інших історичних укріплень міста Старий Замок є найголовнішим в комлексі, і перші згадки про кам’яно-дерев’яні укріплення датуються кінцем ХІІ — початком ХІІІ сторіччя.

Старий Замок відомий тим, що починаючи з 50-тих років минулого сторіччя, тут почали знімати кінострічки. Варто згадати телесеріал «Стара фортеця» режисера Михайла Бєлікова (за трилогією В.Бєляєва), а також художній фільм Володимира Бортко «Тарас Бульба», який вийшов на великий екран в 2009 році.

У Старому Замкові Кам’янець-Подільского варто не лише подивитись на відмінний зразок української оборонної архітектури, а також відвідати пізнавальні екскурсії та експозиції. Наприклад, з 2009 року в другому пристінному корпусі діє історична експозиція під назвою «Поділля у ХХ-ХХІ століттях». Знаходиться Старий Замок за адресою Хмельницька область, м. Кам’янець-Подільський, вул. Замкова, 1.

3 thoughts on “Старий замок — фортеця

  1. Pingback: Олег

Добавить комментарий