Кафедральний костел Святих Петра і Павла

Кафедральний собор Святих Петра і Павла в Кам’янці-Подільському також відомий як Петропавловський собор. Ця культова споруда відноситься до католицької єпархії Кам’янця-Подільського латинського обряду.

Достеменно не відомо, коли точно був заснований Петропавлівський собор. В 1375 році був побудований дерев’яний собор. Протягом 1502-1517 років був побудований костел з каменю, а каплиці Пресвятих та Утіхи Пренепорочної Богородиці були побудовані в середині XVI сторіччя. Цікаво, що кафедральний костел став головною мусульманською мечеттю Кам’янец-Подільського за часів турецького правління. Саме тоді до костелу був доданий мінарет. За часів, коли собор повернули полякам, на мінареті встановили дивовижну 3,5-метрову статую Богородиці. В якості постамента зображено земну кулю та напувмісяць, а сама Богородиця ніби благословляє край.

До архітектурного ансамблю споруди входить власне собор, дзвіниця, турецький мінарет та тріумфальні ворота. Під час будівництва архітектори використовували риси бароко, ренесансу та неоготики.

 

2 thoughts on “Кафедральний костел Святих Петра і Павла

  1. Костел єзуїтів почали будувати на місці В’їзної вежі Окольного замку так, щоб він замінив собою ділянку стіни замку, а головний фасад костелу опинився біля в’їзних воріт

Добавить комментарий